Ekipa Porta plasirala se u četvrtfinale Lige šampiona nakon što je večeras poslije produžetaka eliminisala Romu našeg Edina Džeke.

Porto je večeras slavio sa 2:1 (istim rezultatom je Roma pobijedila u prvom meču), pa su uslijedili produžeci u kojima je Porto stigao do pobjedonosnog gola iz penala.

Soares je u 26. minuti doveo Porto u vodstvo, da bi De Rossi iz penala u 37. minuti poravnao na 1:1.

Igrala se 52. minuta, kada Marega pogađa za 2:1 u korist Porta i postavlja konačan rezultat ove utakmice.

U produžecima naš Džeko je imao dvije sjajne šanse za Romu, ali nije uspio postići gol.

Kazna je stigla u 117. minuti, kada je Telles iz penala matirao Olsena i donio prolaz Portu.

Džeko je na terenu proveo cijelu utakmicu te zaradio žuti karton zbog sukoba sa Pepeom.