Fudbaleri Sarajeva su u posljednjoj provjeri pred nastavak sezone u Butmiru savladali Rudar iz Kaknja sa 4:2.

Poveo je bordo tim u 38. minuti. Rahmanović je pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao Ahmetović i pogodio za 1:0.

Gosti su izjednačili u 43. minuti golom Kovača, no već u 45. domaći dolaze do nove prednosti.

Nakon što je dosuđen jedanaesterac, sa bijele tačke je precizan bio Velkoski.

Sarajevo do trećeg gola stiže u 53. minuti, a ovaj put strijelac je bio Šišić.

Četiri minuta kasnije Rudar smanjuje preko Mušije, koji pogađa slično kao Ahmetović poslije stative.

Konačnih 4:2 u finišu meča postavio je Šišić svojim drugim pogotkom i to nakon velike greške golmana gostiju.

Za Sarajevo su danas igrali: Kovačević, Lazić, Mujakić, Hebibović, Pidro, Stanojević, Crepulja, Rahmanović, Tatar, Velkoski i Ahmetović.

Na startu proljetnog dijela prvenstva Sarajevo očekuje gostovanje Tuzla Cityju 23. februara.