Roma je u susretu 23. kola italijanske Serije A gostovala Chievu u Veroni i slavila s ubjedljivih 0:3 predvođena bh. reprezentativnim napadačem i kapitenom Edinom Džekom (32), koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Poveli su gosti u 9. minuti, a strijelac je bio El Shaarawy.

Prednost su u udvostručili u 18. minuti, kada je Džeko majstorski pogodio nakon dodavanja Karsdorpa, postavši time osmi najbolji strijelac u historiji Rome sa 83 gola.

Džeko je odličnu partiju krunisao lijepom asistencijom za Kolarova u 51. minuti.

Večeras je odigrao cijeli meč i imao je još nekoliko dobrih prilika, a uzdrmao je i prečku.

Na 19 prvenstvenih mečeva ove sezone Džeko je postigao pet golova i upisao tri asistencije.

Roma je ovom pobjedom skočila sa sedmog na četvrto mjesto i ima 38 bodova, koliko i petoplasirani Lazio.