Bh. reprezentativci su imali klupske obaveze tokom proteklog vikenda, a istakli su se Amer Gojak te nevjerovatni Edin Višća.

Gojak je postigao pogodak u ubjedljivom trijumfu Dinama nad Rudešom (7:2), dok je Edin Višća imao čak tri asistencije u gostujućoj pobjedi Istanbula protiv Akhisara (3:0).

Edin Džeko (Roma) i Miralem Pjanić (Juventus) nisu imali pretjeranog razloga za slavlje (njihove ekipe remizirale sa svojim protivnicima), a Asmir Begović je treći meč u nizu proveo na klupi za rezervne igrače.

Vezni red:

Amer Gojak (Dinamo Zagreb – Rudeš 7:2, Hrvatska) – 90 minuta igre + GOL + asistencija,

Edin Višća (Akhisar – Istanbul 0:3, Turska) – 90 minuta igre + tri asistencije,

Gojko Cimirot (Standard – Anderlecht 2:1, Belgija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Edin Džeko (Roma – Milan 1:1, Italija) – 90 minuta igre,

Ermedin Demirović (Malaga – Almeria 1:1, Španija) – igrao od 58. minute + žuti karton,

Riad Bajić (Akhisar – Istanbul 0:3, Turska) – nije igrao zbog povrede,

Kenan Kodro (Real Sociedad – Athletic Bilbao 2:1, Španija) – nije konkurisao za susret.

U obzir su uzeti igrači koji su bili na spisku selektora Prosinečkog za mečeva sa Austrijom i Španijom.