Na pomoćnom terenu stadiona Tušanj u petak popodne odigrana je pripremna utakmica između FK Sloboda Tuzla i FK Budućnost Banovići koja je završena sigurnom pobjedom crveno-crnih rezultatatom 2:0.

Sloboda je do vodstva došla u 17. minuti kada je odlično dodavanje Musića iskoristio Zukić koji je pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila dobru igru koja je rezultirala golom Sabita Alispahića koji je trenutno na probi. Igrala se 54. minuta kada

Sabit Alispahić odličnim udarcem matira golmana Budućnosti te pogađa za konačnih FK Sloboda Tuzla 2 FK Budućnost Banovići 0.

Za Slobodu su igrali Muminović, Terzić, Alispahić S., Salihović, Salkić, Hodžić, Topuzović, Pirić, Musić, Ninković, Zukić.

Budućnost je nastupila u sastavu Mujkić, Kovačević, Džinić, Mahmutovic, Smajlović, Mustafić, Čehajić, Berbić, Idrizović, Dedić, Čorhodžić.