Gledajući posljednji spisak za mečeve sa Austrijom (15. novembar) i Španijom (18. novembar), proteklog vikenda za svoje klubove nastupilo je osam bh. reprezentativaca, od kojih je šest imalo punu minutažu.

Obilježio ga je Edin Džeko (Roma) sa dva gola Atalanti, čime je prekinuo post od devet ligaških mečeva bez pogotka.

Briljirao je i Edin Višća (Istanbul Basaksehir), koji je upisao gol i asistenciju u pobjedi svog tima nad Kasimpasom.

Ne treba zaboraviti ni sjajnog Ibrahima Šehića (Erzurum), koji je svojim odbranama doprinio velikom bodu u susretu sa Besiktasom.

Spomenut ćemo i debi Ermedina Demirovića za svoj novi klub Almeriju, u koji je došao na posudbu iz Deportivo Alavesa.

Golmani:

Ibrahim Šehić (Besiktas – Erzurum 1:1, Turska) – branio svih 90 minuta + žuti karton,

Asmir Begović (Bournemouth, Engleska) – kolo se nije igralo zbog mečeva FA kupa,

Vezni red:

Edin Višća (Istanbul Basaksehir – Kasimpasa 2:0, Turska) – 90 minuta igre + gol + asistencija + žuti karton,

Gojko Cimirot (Antwerp – Standard Liege 1:1, Belgija) – 90 minuta igre,

Deni Milošević (Konyaspor – Antalyaspor 2:0, Turska) – 90 minuta igre,

Rade Krunić (Empoli – Genoa 1:3, Italija) – igrao do 58. minute,

Miralem Pjanić (Lazio – Juventus 1:2, Italija) – nije igrao zbog povrede,

Sanjin Prcić (Sevilla – Levante 5:0, Španija) – nije konkurisao za meč,

Muhamed Bešić (Middlesbrough, Engleska) – kolo se nije igralo zbog mečeva FA kupa,

Ermedin Demirović (Almeria – Osasuna 0:1, Španija) – igrao od 63. minute,

Riad Bajić (Istanbul Basaksehir – Kasimpasa 2:0, Turska) – nije igrao zbog povrede,

Kenan Kodro (Copenhagen, Danska) – šampionat na pauzi.