Na današnji dan 18. decembra 1996. godine, reprezentacija Bosne i Hercegovine je pod vodstvom selektora Fuada Muzurovića u Manausu igrala čuvenu prijateljsku utakmicu sa Brazilom.

Brazil je pred 20.000 gledalaca slavio sa 1:0 golom Ronalda iz slobodnog udarca u 67. minuti.

Naši reprezentativci su predvođeni sadašnjim sportskim direktorom Bayern Munchena Hasanom Salihamidžićem pružili veoma dobar otpor tada jednoj od najboljih selekcija svijeta, koja je dvije godine kasnije igrala finale SP-a u Francuskoj.

Za naš tim su u toj utakmici od prve minute nastupili Dedić, Geca, Pintul, Ramčić, Kapetanović, Glavaš, Begić, Beširević, Šabić, Bolić i Salihamidžić, dok su priliku u nastavku dobili Musić, Turković, Dadić i Osmić.

Brazil je igrao u sastavu Zetti, Cafu, Goncalves, Andre Cruz, Ze Roberto, Flavio Conceicao, Leandro Avila, Denilson, Ronaldo, Giovanni i Djalminha, a šansu su dobili još Ricardinho, Junior, Rodrigo Fabri i Oseas.

Zanimljivo da je dres Ronalda na kraju završio u Goraždu kod Nudžeina Gece, koji ga i dan danas ponosno čuva.