Salernitana bh. napadača Milana Đurića (28) poražena je na gostovanju kod Carpija s 3:2 u susretu 16. kola italijanske Serije B.

Domaći su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću, a strijelac je bio Pasciuti u 45+1’ minuti.

Sabbione je u 59. povećao vodstvo domaćina, a sve dileme oko pobjednika riješio je Vano u 81. minuti.

Gosti su u samoj završnici meča uspjeli ublažiti poraz i to preko Casasole (85’) i Rosine (88’).

Asistent kod drugog gola bio je Đurić, koji je odigrao cijeli meč za goste, a zaradio je i žuti karton u 92. minuti.

Đurić je u Salernitanu stigao u augustu ove godine iz Bristol Cityja i nastupio je na 13 utakmica, ali se još nije upisivao u strijelce.

Očigledno je da su česti problemi s povredama učinili svoje, pa Đurić nikako ne uspijeva vratiti staru formu.

Njegov tim je trenutno 12. na tabeli sa 20 bodova, a današnji poraz bio mu je treći uzastopni.