U meču 18. kola austrijske Bundeslige, Salzburg je na svom terenu deklasirao St. Polten rezultatom 5:1, a briljirao je naš napadač Smail Prevljak sa čak četiri gola.

Prevljak je već u trećoj minuti sjajno pogodio za 1:0, da bi u devetoj minuti udvostručio prednost nakon asistencije Darke Todorovića.

Igrala se 24. minuta, kada je danas nezaustavljivi Smail treći put matirao golmana St. Poltena.

Junuzović je u 30. minuti povisio na 4:0, a u 45. minuti Smail Prevljak pogađa za 5:0.

Konačnih 5:1 postavio je Ouedraogo u 80. minuti.

Prevljak je odigrao svih 90 minuta za Salzburg i trenutno je prvi strijelac austrijskog šampionata sa devet golova, koliko ima i njegov klupski kolega Dabbur.

Također, Darko Todorović je odigrao kompletan meč za Salzburg, koji je prvoplasirani sa 48 osvojenih bodova.