Momčad Konye, za koju nastupaju bh. internacionalci Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović, danas je u utakmici 16. kola turske Superlige savladala Kasimpašu rezultatom 3:2.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi u nastaku meča uslijedila prava golijada.

Makedonski internacionalac i nekadašnji napadač Sarajeva, Adis Jahović je u 47. minuti pogodio za vodstvo Konye, ali gosti su pogocima Diagnea (69. i 72. minuta) preokrenuli rezultat u svoju korist.

Ipak, uporni fudbaleri Konye su do kraja utakmice postigli dva pogotka i stigli do trijumfa.

Ponovo je Jahović u 74. minuti matirao golmana Kasimpaše, a konačnih 3:2 za Konyu postavio je Fofana u 82. minuti.

Amir Hadžiahmetović je odigrao cijeli meč za Konyu, dok je Deni Milošević počeo duel od prve minute te u 42. minuti izašao zbog povrede.

Ekipa Kasimpaše je trenutno drugoplasirana sa 26 bodova, a zanimljivo da je Konya osma i ima samo dva boda manje od Kasimpaše (24).