Fudbaleri Hoffenheima gostovali su Manchester Cityju u susretu posljednjeg šestog kola grupe F Lige šampiona i pretrpjeli su očekivan poraz rezultatom 2:1.

Iako su u ovaj meč ušli sa imperativom pobjede, jer su ih samo tri boda ostavljala u igri za treće mjesto, gosti nisu uspjeli ozbiljnije parirati superiornom domaćinu.

Istina, poveli su prvi u 16. minuti, kada je Kramarić uspješno realizovao najstrožiju kaznu.

Domaći do poravnanja dolaze na isteku prvog poluvremena, tačnije u 45+1’ minuti i to preko Sanea.

Preokret je uslijedio u 61. minuti, a strijelac je ponovo bio Sane.

Hoffenheim je takmičenje okončao na posljednjoj četvrtoj poziciji grupe F sa tri osvojena boda.

Recimo i to da je bh. reprezentativac, Ermin Bičakčić (28), večerašnji duel na Etihadu odgledao s klupe.