Fudbaleri Genoe nisu se uspjeli plasirati u osminu finala Kupa Italije nakon što su u utakmici 1/16 finala eliminisani od Entelle.

Nakon regularnih 90 minuta igre rezultat je glasio 2:2 (duel se igrao u Đenovi), zatim su uslijedili produžeci u kojima su obje momčadi postigle po još jedan pogodak, da bi nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca Entella slavila s ukupnih 9:10.

Zanimljivo da su za Genou dosuđena čak tri penala, dva u regularnom toku te jedan u produžetku (Piatek je dva puta pogađao za Genou, Lapadula jednom, dok je Icardi bio dvostruki strijelac za goste, a jedan gol je dodao Adorjan).

Ervin Zukanović je odigrao svih 120 minuta za Genou te postigao gol u šestoj penal seriji za momčad Genoe.

Zukanović nije nastupio u prethodna četiri meča zbog sukoba sa trenerom Jurićem.