U derbiju sjevernog Londona, koji se igrao na Emiratesu u sklopu 14. kola engleske Premier lige, Arsenal je u sjajnoj utakmici s više preokreta došao do pobjede nad Tottenhamom rezultatom 4:2.

Igrala se 10. minuta kada je Aubameyang s bijele tačke pogodio za vodstvo domaće momčadi.

Nastavak susreta donio je preokret gostiju. Prvo je Dier u 30. minuti zabio za 1:1, a potom u 34. iz novog penala za 1:2.

U drugom poluvremenu novi preokret, ali u režiji domaće momčadi.

Emery na samom startu uvodi Lacazettea i Ramseyja, što se ispostavilo kao pravi potez.

Ramsey je u 56. minuti asistirao Aubameyangu za poravnanje, a potom Lacazettu u 74. za preokret i vodstvo Arsenala.

Njegovu pobjedu ovjerava Torreira u 77. minuti.

Gosti su na kraju susret završili s igračem manje, jer je u 85. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Vertonghen.

Vrlo dobru partiju u redovima domaće momčadi pružio je bh. lijevi bek Sead Kolašinac (25), koji je na terenu proveo cijeli meč.

Prema statistici protala Sofascore, Kolašinac je imao pet ključnih dodavanja, četiri od devet osvojenih duela uz procenat tačnih dodavanja od 72%.

U jednom trenutku meča se sukobio sa protivničkim igračima, ali je prošao bez kartona.

Arsenal poslije današnje pobjede, druge u nizu, zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 30 bodova, koliko ima i Tottenham na petoj poziciji.