Fudbaleri Sarajeva su u posljednjem meču 18. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladali Zvijezdu 09 rezultatom 3:1 i osvojili jesenju titulu.

Sarajevo je povelo u 15. minuti golom Tatara, ali šest minuta kasnije Jovović pogađa za 1:1.

Ipak, u 26. minuti Velkoski se sjajno snalazi i ponovo donosi prednost Sarajevu.

Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena, Ahmetović je postigao gol i Sarajevo je imalo vodstvo od 3:1.

U nastavku meča golova nije bilo, pa su izabranici Husrefa Musemića ubilježili novi trijumf.

Momčad Sarajeva je trenutno prvoplasirana sa 40 bodova i ima pet bodova prednosti ispred Zrinjskog, odnosno 12 ispred trećeplasiranog Željezničara.

Zvijezda je nakon ovog poraza (prvi poslije pet uzastopnih pobjeda) na devetoj poziciji sa 20 bodova.

Sarajevo u posljednjem kolu jesenjeg dijela šampionata BiH dočekuje Čelik, dok će Zvijezda dočekati Tuzla City.