Ekipa Rijeke je danas u derbi meču 15. kola HNL-a pobijedila Dinamo rezultatom 1:0,a u ovom duelu igralo je čak šest bh. internacionalaca.

Jedini pogodak viđen je u 64. minuti, kada je Čolak pogodio za trijumf Riječana.

U timu Rijeke svih 90 minuta odigrao je bivši mladi bh. reprezentativac Stjepan Lončar, dok je Srđan Grahovac u 80. minuti zamijenio Zorana Kvržića, koji je igrao od prve minute.

S druge strane u momčadi Dinama, Amer Gojak i Izet Hajrović su odigrali kompletnu utakmicu, a Emir Dilaver je zamijenjen u 80. minuti.

Dinamu je ovo bio prvi ligaški poraze ove sezone i trenutno je prvoplasirani sa 36 bodova.

Fudbaleri Rijeke nakon ovog trijumfa sada zauzimaju četvrtu poziciju sa 27 osvojenih bodova.