Reprezentacija Švicarske, koju s klupe predvodi bh. stručnjak Vladimir Petković (55), stigla je do nevjerovatne pobjede nad Belgijom u posljednjem susretu grupe 2 Lige A UEFA-ine Lige nacija.

Slavili su Švicarci s velikih 5:2, iako su gubili 0:2.

Belgijanci su poveli već u 2. minuti preko T. Hazarda, koji je u 17. ponovo pogodio za sigurnu prednost gostujuće momčadi.

Do kraja prvog poluvremena nestvaran preokret domaćih.

Rodriguez s bijele tačke u 26. minuti smanjuje rezultat, a potom napadač bh. korijena Haris Seferović (26) sa dva gola u 31. i 44. minuti donosi vodstvo Švicarskoj.

U nastavku još dva gola i to ponovo u mreži gostiju.

Elvedi je u 62. minuti povisio na 4:2, a konačnih 5:2 postavio je Seferović svojim trećim pogotkom u 84. minuti.

Švicarska je tako sa deve bodova završila kao prva u grupi i izborila je nastup u doigravanju.

Belgijanci su sa istim brojem bodova ostali drugi, dok je Island kao trećeplasirani bez bodova ispao u Ligu B.