Željezničar je ponovo razočarao svoje navijače, izgubivši na Grbavici od Tuzla Cityja u sklopu 17. kola Premijer lige BiH sa 2:3.

Da to neće biti dobar dan za domaće dao je nagovijestiti 20. minut utakmice, kada je Pavić oborio skrivio penal, a precizan s bijele tačke za vodstvo gostiju bio je Kostić.

Do odlaska na odmor uslijedio je prokret domaćina u režiji Jazvića (32’) i Krpića (41’).

Gosti vraćaju rezultatski egal preko bivšeg igrača domaće momčadi Ubiparipa, koji pogađa u 58. minuti.

Novi šok za domaće uslijedio je u 71. minuti, kada Nukić zabija za pobjedu gostiju.

Željezničaru je današnji poraz bio treći uzastopni, a ukupno peti ove sezone. Poslije njega je ostao na učinku od 28 bodova i trećem mjestu.

Tuzla City je s druge strane došao do pete pobjede, te je zadržao 10. mjestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova.