U derbiju 17. kola Premijer lige BiH, Zrinjski i Sarajevo su u Mostaru podijelili bodove, odigravši 2:2.

Odličan meč mogli su gledati svi prisutni na stadionu Pod Bijelim Brijegom, gdje je domaći tim poveo u 11. minuti golom Bilbije.

Iako je u Mostar doputovalo bez nekoliko standardnih prvotimaca, Sarajevo je u nastavku uspjelo preokrenuti rezultat.

Sarajevo je došlo do poravnanja u 61. minuti, a strijelac je s bijele tačke bio Bilbija, nakon što je prethodno Barišić u šesnaestercu domaćih faulirao Ahmetovića.

Već u  u 71. minuti rezultat je glasio 1:2.

Ispostavilo da je taj gol Sarajeva bio neregularan, jer je kod dosuđenog kornera iz kojeg je pao gol, Halilović posljednji igrao loptom, a ne Jakovljević kako je rekao glavni sudac meča Bjelica.

Velkoski je potom ubacio, Brkić nespretno intervenisao, a Adukor smjestio loptu u mrežu.

Zrinjski je u nastavku ipak uspio doći do boda, čini se iz nepostojećeg penala.

Igrala se 81. minuta, kada je Veselinović srušen, a Bjelica je pokazao na jedanaest metara, odakle Bilbija u svom jubilarnom 100. nastupu za Zrinjski stiže do drugog pogotka.

Sarajevo je tako ostalo na prvom mjestu sa pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.