Roma je u susretu četvrtog kola grupe G Lige šampiona slavila u Moskvi protiv CSKA s 1:2 i došla nadomak plasmana u osminu finala.

Povela je u 4. minuti, a strijelac je nakon asistencije Pellegrinija bio Manolas.

Domaćin je uspio izjednačiti preko Sigurdssona u 50. minuti, a već u 56. je zbog drugog žutog kartona ostao bez isključenog Magnussona.

Gosti su tobrzo iskoristili i u 59. minuti stigli do novog gola, ispostavit će sepobjedničkog, koji je postigao Pellegrini.

Treba reći da je igrač Rome bio u čistom offsideu, ali je glavni sudac meča Cakir priznao gol.

Bh. reprezentativni kapiten, Edin Džeko (32), večeras je odigrao cijeli meč za Romu i propustio je dvije odlične šanse.

Roma je sada vodeća i ima devet bodova, što je u ovom trenutku tri više od drugoplasiranog Real Madrida, a pet od trećeg CSKA, dva kola prije kraja.