U derbi susretu 11. kola engleske Premier lige, Arsenal i Livepool su danas na Emiretesu podijeli bodove, odigravši 1:1.

Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu.

Poveli su gosti u 61. minuti golom Milnera, da bi poravnanje i bod domaćinu u 82. donio Lacazette.

Ono što je važno za nas je da je bh. defanzivac Sead Kolašinac (25) po prvi put ove sezone odigrao jedan prvenstveni meč.

Počeo ga je od prve minute, a zamijenjen je u 81.

“Ova utakmica je mogla otići u bilo kojem pravcu, ali mi smo pokazali karakter i sačuvali barem bod večeras. Sretan sam zbog svog ligaškog debija”, poručio je Kolašinac nakon meča.

Kolašinac je zbog teške povrede koljena, koju je zaradio u pripremnom periodu, odsustvovao sve do kraja septembra, a prije večerašnjeg meča, upisao je samo jedan nastup i to onaj u Europa ligi protiv Qarabaga, kada je odigrao svih 90 minuta.

Arsenal je trenutno petoplasirani na tabeli sa 23 boda, jednim manje od momčaci Chelseaja i Tottenhama na trećem, odnosno četvrtom mjestu.