Sarajevo je u 117. vječitom derbiju, odigranom u sklopu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, slavilo pobjedu nad Željezničarom rezultatom 2:1.

Oba gola za bordo tim postigao je Ahmetović, a prvi je zabio za vodstvo u 16. minuti.

Samo tri minuta kasnije Željezničar je došao do poravnanja.

Stanojević je u svom šesnaestercu oborio Veselinovića, a Peljto je pokazao na jedanaesterac, čiji je siguran realizator bio Krpić.

Željezničar u 26. minuti ostaje s igračem manje, nakon što je isključen Bakrač.

Nije dugo trebalo Sarajevu da to iskoristi i preko Ahmetovića u 31. minuti stigne do novog vodstva.

Napadač Sarajeva je majstorski glavom prevario Fejzića, došavši time do svog osmog ovosezonskog gola.

Sarajevo je do odlaska na odmor imalo dvije odlične prilike da udvostruči vodstvo, ali su neprecizni bili Tatar i Crepulja.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja.

Velkoski je u 50. minuti dobro šutirao, a Fejzić je uz dosta muke izbacio loptu u korner.

Željezničar je do poravnanja mogao u 63. minuti, kada je Kovačević pogriješio, ali su njegovi saigrači loptu izbacili u korner.

Snage na terenu su poravnate u 89. minuti, kada je crveni karton dobio Šabanović. Ipak, promjene rezultata nije bilo.

Sarajevo se današnjom pobjedom učvrstilo na vodećoj poziciji sa 36 bodova, što je pet više od drugoplasiranog Zrinjskog.