Roma je u susretu 9. kola italijanske Serije A ugostila ekipu SPAL-a i neočekivano ostala bez bodova.

Slavili su gosti s 0:2 golovima Petagne (38’ p) i Bonifazija (56’), a meč su obilježili brojni promašaji domaće momčadi, ali i odlične odbrane golmana gostiju Milinković-Savića.

Najviše šansi propustio je bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (32), koji je prvo zaprijetio u 7. minuti, ali mu je Milinković-Savić sjajno odbranio.

Slična situacija u 17. minuti, kada Milinković-Savić ponovo odlično interveniše ispred Džeke.

Džeko je zaprijetio i u 25. minuti, ali je ponovo siguran golman gostiju.

Najbolju šansu Džeko propušta u 55. minuti, kada iz izgledne pozicije sa nekoliko metara šutira pored gola.

Gosti su na kraju susret završili s igračem manje, jer je zbog neviđene gluposti i dva žuta kartona u roku od jedne minute zaradio danas sjajni Milinković-Savić.

Roma je poslije ovog poraza ostala na šestom mjestu s 14 osvojenih bodova.