Zmajevi će večeras u Rizeu s početkom u 19,30 sati odigrati prijateljsku utakmicu protiv selekcije Turske.

Ovo će biti šesti međusobni duel ove dvije reprezentacije (po dvije pobjede za oba tima uz jedan remi).

Navijačima naše selekcije u sjećanju je ostala utakmica iz 9. septembra 2009. godine, kada je BiH u Zenici odigrala 1:1 sa Turskom u okviru sedmog kola grupe 6 kvalifikacija za SP.

Turci su poveli u petoj minuti golom Emrea, ali dvadesetak minuta kasnije bivši bh. reprezentativac Sejad Salihović je postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca za 1:1.

Pogodak Salihovića je sigurno jedan od najljepših golova u historiji naše fudbalske reprezentacije.

Zmajevi su grupnu fazu okončali na drugom mjestu ispred Turske (prva je bila Španija), da bi u baražu za SP bili eliminisani od Portugala.