Ženska “U-19” reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Ugljeviku Gruziju sa 1:0 u susretu trećeg kola grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U prvih 45 minuta igre bh. tim je imao terensku inicijativu, ali do prednosti dolazi tek u 45. minuti kada je Marija Damjanović zatresla mrežu Gruzijki na asistenciju Minele Gačanice.

Koliko su izabranice Dragana Jevtića bile ofanzivne u prvom poluvremenu pokazuje i statistički podatak da su 17 puta šutirale golu protivnika, dok je reprezentacija Gruzije imala svega jedan šut.

I u nastavku igre reprezentacija BiH je napadala, ali se rezultat nije mijenjao.

Norveška je sa 5:0 pobijedila Češku Republiku u Etno selu Stanišići u drugom susretu grupe i tako turnir završila na prvom mjestu sa maksimalnih 9 bodova.

Češka je osvojila 6, BiH 3, a Gruzija 0 bodova.