Na otvaranju 13. kola Premijer lige BiH, Željezničar je večeras na Grbavici u nevjerovatnom susretu slavio protiv Čelika rezultatom 3:2.

Poveo je u 26. minuti, a strijelac je bio Zec.

Gosti su došli do poravnanja u 41. minuti, nakon što je nekadašnji igrač domaćih Jamak lukavo zabio iz slobodnog udarca.

U 62. minuti rezervista Šehić je igrao rukom u svom šesnaestercu i dobio crveni karton. Fejzić brani šut Okića s bijele tačke, ali ovaj iz popravnog donosi preokret i prednost Čeliku.

Iako je imao igrača manje na terenu, svega četiri minute trebale su Željezničaru da vrati stvari u rezultatski egal. Pogodio je poslije kornera Rodin.

Pritisak domaćina isplatio se u 82. minuti, kada je Ružićevo izlijetanje u prazno iskoristio Krpić i pogodio za veliko slavlje svog tima.

Željezničar je tako prekinuo niz od tri meča bez pobjede i probio se na drugo mjesto, gdje ima 25 bodova, isto koliko i trećeplasirani Zrinjski s utakmicom manje.

Čelik je ostao na šestom mjestu sa 17 bodova.