U susretu drugog kola grupe D Europa lige, Anderlecht je u Briselu poražen od zagrebačkog Dinama rezultatom 0:2.

Dinamo je do prednosti stigao u 19. minuti.

Naš reprezentativac Ognjen Vranješ je skrivio jedanaesterac i dobio žuti karton, a povremeni Zmaj Izet Hajrović je bio siguran i doveo Dinamo u vodstvo.

Već u petoj sekundi drugog poluvremena, Vranješ je napravio prekršaj te zaradio drugi žuti karton i završio meč prije vremena.

Brojčanu prednost gosti su iskoristili u 69. minuti, kada je mladi bh. reprezentativac Amer Gojak postavio konačnih 0:2.

Gojak je odigrao cijelu utakmicu za Dinamo, dok je Hajrović zamijenjen u 76. minuti.

Dinamo je nakon dva kola prvi u grupi sa maksimalnih šest bodova, dok je Anderlecht posljednji bez bodova.