“U-15” reprezentativci Bosne i Hercegovine poraženi su danas u prijateljskoj utakmici u Trening centru FS BiH u Zenici od vršnjaka iz Crne Gore sa 0:2.

U prvom poluvremenu bh. tim je imao dva solidna pokušaja, ali su Jahija Bajrić i Armin Durić bili neprecizni.

Gosti do prednosti dolaze u 50. minuti. Nakon kornera najbolje se u šesnaestercu reprezentacije BiH snašao Đorđije Pešukić koji šalje loptu iza leđa Đorđa Vojvodića za 0:1.

Prednost Crne Gore udvostručuje Petar Aničić u 63. minuti i postavlja konačan rezultat utakmice.

Po završetku susreta selektor Zoran Erbez je izjavio:

“Iako su gosti pobijedili, ima segmenata u kojim smo i mi bili dobri. U prvom poluvremenu smo bili bolji, ali nismo iskoristili svoje prilike, dok protivnik svoje jeste u drugom periodu igre. Ova generacija “U-15” tima Crne Gore se već treći put okupila, a nama je ovo prva akcija sa ovim igračima i to se osjetilo na terenu. Sigurno je da ćemo u narednom periodu napraviti doselekciju i bit će promjena u ovom timu”.

BiH i Crna Gora će u Trening centru odigrati još jedan meč 28. septembra u 10:30 sati.