Peti poraz na šest odigranih mečeva pretrpjeli su igrači Groningena, izgubivši na domaćem terenu od AZ Alkmaara rezultatom 1:3.

Početak susreta nije nagovještavao takav ishod, jer su domaći prvi došli do vodstva u 25. minuti golom Chabota.

Samo dvije minute kasnije Idrissi je donio poravnanje gostima, a u finišu prvog poluvremena odigrala se prava drama.

Prvo je defanzivac domaćih Zeefuik dobio direktan crveni karton, a potom je glavni sudac meča Van Boekel dosudio penal za Groningen, koji nije uspio iskoristiti Doan.

Gosti su iskoristili igrača više na terenu i u 76. minuti preko Midtsjoa stigli do preokreta.

Hrustić u 77. minuti dobija drugi žuti karton i ostavlja svoj tim sa devet igrača.

Pobjedu gostiju potvdio je rezervista Maher u 90. minuti.

Cijeli meč za Groningen odigrao je bh. stoper Samir Memišević (25), koji je ove sezone nastupio na svim mečevima od prve do posljednje minute.

Njegov tim je posljednji 18. na tabeli sa svega tri osvojena boda.