Fudbaleri FK Sarajevo odigrali su prijateljsku utakmicu na stadionu Šibovi u Jelahu protiv ekipe FK Borac Jelah povodom obliježavanja 70 godina postojanja tog kluba.

Utakmica je na kraju završila visokom pobjedom FK Sarajevo rezultatom 8:1, a rezultat na poluvremenu bio je 1:0 za domaćine.

Strijelci pogodaka za Sarajevo bili su Handžić (2), Mustafić (2), Resić, Hodžić (2) i Šišić.

Zbog obaveza sa U-21 reprezentacijom na utakmici nije bilo Vladana Kovačevića i Nihada Mujakića, a od prve minute zaigrali su: Džafić, Hebibović, Adukor, Dupovac, Bekić, Stanojević, Crepulja, Velkoski, Tatar, Halilović i Ahmetović.

U nastavku su priliku za igru dobili Tucaković, Šofranac, Kurdić, Mustafić, Pidro, Šabanović, Hodžić, Šišić, Resić, Rahmanović i Handžić.

Fudbalere FK Sarajevo u subotu u okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine očekuje utakmica protiv FK Tuzla City.

Susret se igra na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase sa početkom od 19:30h.