Mlada selekcija BiH je danas u Zenici u meču osmog kola grupe 8 kvalifkacija za EP deklasirala Švicarsku rezultatom 3:0.

Naši momci su odigrali fantastično i zasluženo došli do ubjedljive pobjede.

Ermedin Demirović je u 20. minuti majstorskim golom doveo mlade Zmajeve u prednost.

Četrnaest minuta kasnije, Gojak je izveo slobodan udarac, golman Švicarske kratko odbio loptu do Demirovića, koji rutinski postiže gol i donosi prednost našoj selekciji od 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je rezervista Čataković u 87. minuti susreta.

Mladoj selekciji BiH ovo je bila peta uzastopna pobjeda u kvalifikacijama.

Za BiH su igrali: Trkulja, Memija, Mihojević, Radeljić, Kadušić, Lončar, Ćavar, Gojak, Kuzmanović, Menalo i Demirović.

Priliku u nastavku su dobili Šerbečić, Hadžiahmetović i Čataković.

Dva kola prije kraja kvalifikacija, U21 BiH je prva u grupi sa 18 bodova, slijedi Portugal sa 13 (dvije utakmice manje) te Rumunija sa 12 (dvije utakmice manje).

Večeras se igraju preostala dva susreta u našoj grupi, a sastaju se Vels – Lihtenštajn i Portugal Rumunija.

BiH za četiri dana (11. septembar) gostuje u Ovidiuu selekciju Rumunije u okviru devetog kola grupe 8 kvalifikacija za EP