Dinamo i Rijeka su večeras u derbi meču šestog kola HNL-a podijelili bodove odigravši 1:1.

Izet Hajrović i Amer Gojak našli su se u prvom timu dinama. Hajrović je igrao do 82. minute za Dinamo, a Gojak je zamijenjen u 68. minuti. Treći Zmaj u redovima Dinama Luka Menalo nije ulazio u igru.

Svih 90 minuta u timu Rijeke odigrao je U21 reprezentativac Stjepan Lončar i pružio vrlo zapaženu partiju iz koje izdvajamo jedan opasan šut sa 30 metara koji je golman Dinama skrenuo u korner. Treba spomenuti da je za Rijeku igrao i povremeni bh. reprezentativac Srđan Grahovac.

Gavranović je u 32. minuti doveo Dinamo u vodstvo, ali šest minuta kasnije Raspopović je donio izjednačenje Rijeci.

Do kraja susreta nije bilo golova, pa gosti mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom.

Dinamo je trenutno prvi sa 14 bodova, a Rijeka ima dva boda manje.