Sjajan meč odigrale su momčadi Sarajeva i Zrinjskog u derbiju šestog kola Premijer lige BiH.

Slavio je domaći tim s 4:2, a junak je bio Ahmetović, koji je postigao hat-trick.

Pogađao je u 24., 49. i 61. minuti.

Zrinjski je od 31. minute igrao s igračem manje, kada je isključen Jakovljević, koji je skrivio penal.

S bijele tačke je bio precizan Velkoski.

Zrinjski je i unatoč igraču manje na terenu uspio postići dva gola, a strijelci su bili Bekrić (45+3’) i Bilbija (64’).

I Sarajevo je susret završilo s igračem manje, nakon što je u 77. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Velkoski.

Sarajevu je večerašnja pobjeda bila treća ove sezone i njome se popelo na treće mjesto, gdje ima 11 bodova, isto koliko i drugoplasirani Široki Brijeg s utakmicom manje.

Zrinjski je pretrpio već treći poraz i ostao je na osmoj poziciji sa šest bodova.