Dinamo Zagreb plasirao se u treće pretkolo Lige šampiona, nakon što je u dvomeču bio bolji od Hapoel Beer Sheve.

Odluka je pala u prvom meču, gdje je Dinamo slavio s 5:0, dok mu je u revanšu bio dovoljan i remi od 2:2.

Imao je domaći tim večeras dva gola prednosti zahvaljujući Oguu (14’) i Stojanoviću (14’ a.g.), ali su se gosti uspjeli vratiti.

Prvo je Budimir u 49. minuti smanjio rezultat, da bi za poravnanje u 54. minuti pogodio povremeni bh. reprezentativac Izet Hajrović (26).

Hajrović je bio strijelac i u prvom meču, u kojem je upisao i asistenciju.

Večeras je igrao do 82. minute, dok je naš Amer Gojak (22) na terenu proveo cijeli meč.

Armin Hodžić (23) nije ulazio u igru.

Dinamo će u trećem pretkolu igrati sa pobjednikom duela Midtjylland – Astana. Prvi meč ove dvije ekipe završen je pobjedom Astane od 2:1.