Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur (23. na listi), okončao je svoj nastup na trećem Grand Slamu sezone Wimbledonu.

U drugom kolu je nakon nešto više od tri sata igre poražen od latvijskog igrača Ernestsa Gulbisa (138.) rezultatom 2:3 u setovima (6:2, 4:6, 3:6, 6:1, 3:6).

Prvi je dobio sa 6:2 uz dva napravljena brakea i niti jednim izgubljenim gemom na svoj servis.

Drugi set je započeo slično. Protivniku je odmah oduzeo dva servisa, ali je potom izgubio tri gema na svoj servis, a u konačnici i set rezultatom 4:6.

Taj dio susreta obilježili su i verbalni obračuni sa Gulbisom, jednim gledaocem, ali i sudijom, od kojeg je naš teniser tražio da taj gledalac koji je ometao igru bude izbačen, do čega je na kraju i došlo.

Treći set bio je veoma izjednačen. Oba tenisera servirala su dobro, ali je Gulbis u četvrtom gemu napravio brake i uzeo set sa 3:6.

Četvrti set Džumhur je riješio u svoju korist s ubjedljivih 6:1, napravivši dva brakea, da bi u odlučujućem petom ponovo psihički posustao.

Izgubio je odmah servis, što ga je na kraju koštalo pobjede i prolaska u narednu rundu.

Gulbis s druge strane nastavlja takmičenje i njegov protivnik u trećem kolu bit će pobjednik duela Taylor Fritz (68.) – Alexander Zverev (3.).