Belgija je u Moskvi u okviru drugog kola grupe “G” slavila protiv Tunisa s ubjedljivih 5:2 i time došla do svoje druge pobjede na Svjetskom prvenstvu, koja joj je donijela plasman u osminu finala.

Bio je to najefikasniji meč dosadašnjeg dijela turnira, u kojem je Belgija povela već u 6. minuti golom Hazarda s bijele tačke, da bi do drugog gola došla preko Lukakua u 16. minuti.

Tunis je smanjio pogotkom Bronna dva minuta kasnije, ali je Belgija na odmor otišla s dva gola prednosti zahvaljujući Lukakuu, koji u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena pogađa po drugi put danas.

Hazard je u 51. minuti također svojim drugim današnjim golom povisio na 4:1, a autor petog pogotka za Belgiju bio je rezervista Batshuayi u 90. minuti.

Poraz Tunižana ublažio je Khazri u trećoj minuti nadoknade vremena.

Večeras se u Nizhny Novgorodu u drugom meču ovog kola sastaju Engleska i Panama.