Pioniri (U15) i kadeti (U17) Fudbalskog kluba Sarajevo dva kola prije kraja osigurali su titule u Premijer omladinskoj ligi Bosne i Hercegovine, nakon što su u zaostalim utakmicama 30. kola u Butmiru pobijedili ekipe Zrinjskog, javlja Fena.

Bordo” kadeti su slavili sa 2:1. Salko Nargalić je doveo domaći sastav u vodstvo u 4. minuti, a Kristijan Stanić u 62. minuti izjednačuje rezultat. Gol za pobjedu Sarajeva  postigao je  Nemanja Nikolić u 65. minuti.

Kadeti Sarajeva su prvi na tabeli sa 71 bodom, ispred Širokog Brijega sa 61 bodom.

Pioniri su pobijedili Zrinjski sa 5:0. Dva pogotka je postigao Edd Nezirović, u 59. i 63. minuti, a u listu strijelaca su se još upisali Irman Sejmenović u 23., Salih Viteškić u 50. i Dženit Hajdarević u 64. minuti.

Na tabeli pioniri Sarajeva vode sa 82 boda, ispred Željezničara sa 74 boda.

Ranije su i juniori FK Sarajevo obezbijedili titulu u Premijer omladinskoj “U-19” ligi BiH.