Grasshopper i Young Boys večeras su odigrali utakmicu posljednjeg 36. kola švicarskog šampionata, a gosti, inače aktuelni prvaci, su slavili rezultatom 1:2.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Grasshopper poveo u nastavku.

Igrala se 62. minuta, kad je naš reprezentativac Kenan Kodro zaobišao gostujućeg golmana i rutinski pogodio za 1:0.

Kenanu je ovo bio sedmi gol u dresu Grasshoppera, u kojem je nastupao u drugom dijelu sezone kao posuđeni igrač njemačkog Mainza.

Ipak, gosti iz Berna su pokazali zbog čega su ove sezone osvojili titulu u Švicarskoj i golovima Nsamea (80. minuta) te Fassnachta (90. minuta) stigli do preokreta i trijumfa od 1:2.

Kenan Kodro je odigrao svih 90 minuta za Grasshopper te pored pogotka zaradio i žuti karton.

Drugi bh. internacionalac Rifet Kapić ušao je u igru u 75. minuti u timu Grasshoppera.

Grasshopper je sezonu završio na pretposljednjem mjestu sa 39 bodova.