U jednom od derbija devetog kola Lige za prvaka, Široki Brijeg je na Pecari slavio protiv Željezničara s 3:1.

Rezultat je ipak bio u drugom planu, s obzirom da je sve bilo poznato još u prošlom kolu.

Matić je u 7. minuti pogodio za vodstvo domaćina, da bi Menalo u 28. povisio rezultat.

Samo tri minuta kasnije Ramović smanjuje, a pitanje pobjednika u 74. minuti rješava Marić.

Današnji meč obilježio je oproštaj Wagnera Laga, Jure Ivankovića i Luke Menala od domaće publike.

Dok su Wagner i Ivanković okončali karijere, Menalo je odigrao posljednji meč za Široki pred domaćim navijačima.

On će na kraju sezone otići u Dinamo Zagreb, za koji je potpisao višegodišnji ugovor prošle zime.

Uoči posljednjeg kola, Željezničar je na drugom mjestu sa 60 bodova, dok je Široki Brijeg četvrti s 55.