Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prvom susretu grupe C Europskog prvenstva za igrače do 17 godina (igra se u Engleskoj) pobijedila Dansku rezultatom 3:2.

Danska je povela već u sedmoj minuti golom Dyhra.

Poslije pogotka, Danci su bili puno bolji, stvorili nekoliko odličnih prilika, ali sjajni Kačevenda je odlično branio na našem golu.

U drugom poluvremenu, naši momci su zaigrali angažovanije i preko Malika Memiševića stigli do izjednačenja u 47. minuti nakon asistencije Ajdina Hasića.

Danci su ponovo došli u prednost i to iz penala, kada je Kirkeby u 71. minuti matirao Kačevendu.

Ipak, minutu kasnije bh. kadeti postižu novi gol.

Akteri su bili isti, Hasić je uposlio fantastičnog Memiševića, koji pogađa za 2:2.

Do potpunog preokreta i velike pobjede, izabranici Zorana Erbeza i Sakiba Malkočevića stižu u 76. minuti i to golom Nemanje Nikolića, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Prethodno mu je asistirao fenomenalni Ajdin Hasić.

Danska-Bosna i Hercegovina 2:3 (1:0)

Stadion Unierziteta Lafboro.

Sudija: Juri Fricher (Estonija).

Sudije asistenti: Yuriy Tikhonyuk (Kazahstan), Vytis Snarskis (Litvanija).

4. sudija: Keith Kennedy (Sjeverna Irska).

Golovi: 1:0 Dyhr (7’), 1:1 Memišević (47’), 2:1 Kirkeby (71’ penal), 2:2 Memišević (72’), 2:3 Nikolić (76’).

Danska: Andreas Sondergaard, Mathias Ross Jansen, Tobias Pajbjerg Anker, Christoffer Rafn Petersen, Jacob Steen V Christiansen (64. Jeppe Pedersen), Oliver Marc Rose-Villadsen (71. Gustav Bush Trend Mogensen), Muamer Brajanac (64. Andreas Markvad Kirkeby), Nikolas Landberg Dyhr, Gustav Tang Isaksen, Morten Frendrup, Tjomas Gundelund Nielsen. Selektor: Michael Pedersen.

Bosna i Hercegovina: Luka Kačavenda, Elvir Muminović, Dino Islamović, Dragan Matković (47. Alen Mehić), Stefan Rankić. Robert Voloder, Ajdin Hasić, Denil Badžak (73. Nemanja Nikolić), Andrej Đokanović, Malik Memišević, Armin Šarić (64. Kristijan Stanić). Selektor: Zoran Erbez.

U drugoj utakmici naše grupe danas se sastaju Republika Irska i Belgija.

BiH će 8. maja u drugom kolu igrati protiv selekcije Belgije.

Podsjetimo, plasman u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz grupe.