Roma je večeras u revanš susretu polufinala Lige šampiona savladala Liverpool rezultatom 4:2, ali gosti iz Engleske su izborili plasman u finale.

S obzirom da je u prvom duelu slavio s 5:2, Liverpool je ukupnim rezultatom 7:6 obezbijedio finalni meč protiv madridskog Reala.

Iako su u Romi vjerovali u čudo i trijumf od tri gola razlike, gosti su već u devetoj minuti poveli golom Manea.

Šest minuta kasnije, Roma je izjednačila autogolom Milnera, ali u 25. minuti uslijedio je novi šok za domaće.

Poslije jednog kornera, Wijnaldum se najbolje snašao u petercu Rome i pogodio za 1:2, iako je prethodno Van Dijk evidentno faulirao našeg Edina Džeku.

U 52. minuti Edin Džeko pogađa za 2:2 i tako postiže svoj osmi gol ove sezone u Ligi šampiona.

Desetak minuta kasnije, Roma je oštećena za čist jedanaesterac, kada je Alexander – Arnold rukom spasio pogodak, ali glavni sudija Damir Skomina nije dosudio penal za domaće.

Do kraja susreta, Nainggolan je u 86. minuti matirao Kariusa za 3:2, a isti igrač u 93. minuti je postavio konačnih 4:2.