U derbi utakmici sedmog kola Lige za prvaka Premijer lige BiH, Željezničar i Zrinjski su odigrali 2:2, a gosti iz Mostara se nakon ovog boda nalaze na korak do treće uzastopne titule prvaka BiH.

Poslije prvog poluvremena nije bilo golova, da bi na samom početku drugog poluvremena Željo poveo.

Igrala se 49. minuta, kada je Zakarić centrirao iz kornera, a Jadranko Bogičević matirao Pirića za 1:0.

Gosti iz Mostara su nakon primljenog gola zaigrali bolje te u 67. minuti izjednačili pogotkom mladog Nermina Hajdarevića.

Ipak, rezervista Asim Zec je u 79. minuti iskoristio sjajan prodor Graovca i ponovo donio prednost Željezničaru.

Kada su svi očekivali kraj i velika tri boda za Željezničar, Haris Handžić je 90. minuti pogodio za 2:2 i donio vjerovatno ključni bod Zrinjskom za novu titulu prvaka BiH.

Tri kola prije kraja prvenstva, Zrinjski je prvi sa 63 boda i sada ima tri boda više od Željezničara te bolji međusobni duel.

Zrinjski će u narednom kolu ugostiti Široki Brijeg, dok će Željezničar igrati protiv Radnika u Bijeljini.