U18 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u prijateljskom meču u Vogošći odgovarajuću selekciju Makedonije sa 1:0.

Blagu terensku inicijativu u prvom poluvremenu je imao bh. tim, a jedina prilika propuštena je u 22. minuti kada je Eldin Omerović prošao po lijevoj strani, ubacio loptu na peterac, a Đani Salčin glavom šutirao preko gola.

Slična igra prikazana je i u drugih 45 minuta. Omerović je imao dobar pokušaj sa distance u 57. minuti, ali je Metodija Velkovski odbranio njegov udarac.

Jedini pogodak postigao je Alen Dejanović u 72. minuti. Nakon greške u dodavanju odbrambenih igrača Makedonije, Dejanović je sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

Trener asistent u našoj juniorskoj selekciji Ahmet Kečalović je nakon meča čestitao igračima na zasluženoj pobjedi.

“Odigrali smo tvrdu utakmicu sa veoma dobrom reprezentacijom Makedonije. Imali smo više prilika i zasluženo smo pobijedili. Čestitam igračima oba tima na prikazanoj igri”.

Iste reprezentacije će još jedan meč odigrati 26. aprila u Doboj Kaknju u 11:00 sati.

Bosna i Hercegovina-Makedonija 1:0 (0:0)

Stadion: “Hakija Mršo”, Vogošća.

Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo).

Sudije asistenti: Moamer Čaušević, Haris Baković (Sarajevo).

Četvrti sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo).

Golovi: Dejanović (72’).

Žuti kartoni: Zilić, Omerović (BiH).

Bosna i Hercegovina: Adnan Kanurić (62. Jasmin Kršić), Eldar Šehić, Enio Zilić, Dobrica Tegeltija (62. Alen Dejanović), Marko Brkić (87. Igor Savić), Ahmed Hasanović (62. Alen Nuhanović), Đani Salčin (80. Rado Radić), Eldin Omerović (80. Haris Kotarević), Marko Bjeković, Armin Imamović (85. Sergej Dojčinović), Dino Samuel Kurbegović (74. Hamza Bašić).

Makedonija: Metodija Velkovski, Borjan Panovski, Stefan Naumceski, Kristijan Dodevski, Stefan Koleski (87. Marko Stojčevski), Ensar Ljuma, Emir Skenderi (70. Filip Stojanoski), Tomče Grozdanovski, Besnik Ferati (60. David Toševski), Mario Naumovski (85. Jeton Šahini), Filip Alksovski (80. Jovica Radevski).