U derbi susretu 32. kola italijanske Serije A, gradski rivali Lazio i Roma podijelili su bodove, odigravši 0:0.

Iako nije bilo golova, mogli smo gledati dobar meč na Olimpicu, gdje je nešto konkretnija bila Roma.

Najbolju priliku propustila je u 28. minuti, kada je Bruno Peres pogodio stativu.

Edin Džeko (32) je bio odlično čuvan, ali je i pored toga nekoliko puta uspio ozbiljno zaprijetiti golu večeras formalnog domaćina.

Najbliži pogotku bio je u 91. minuti, kada je propustio dvije velike šanse. Kod prve mu je odlično odbranio Strakosha, da bi kod druge pogodio prečku.

Odigrao je cijeli meč za Romu, dok je Senad Lulić (32) kod Lazija zamijenjen u 59. minuti.

Recimo i to da je Lazio od 80. minute igrao bez isključenog Radua, ali Roma to nije uspjela iskoristiti.

Poslije ovog remija Lazio i Roma ostali su na trećoj, odnosno četvrtoj poziciji s istim bodovnim učinkom (61 bod).