U prvom susretu 35. kola italijanske Serije A, ekipa Rome na svom je Olimpicu ugostila Milan.

Najljepši trenutak na meču desio se u 43. minuti, kada je naš Miralem Pjanić predriblao tri protivnička igrača, te rutinski matirao golmana Abbiatija. Pjanić je refleksno tokom proslave ovog fantastičnog gola skinuo dres, pa mu je sudac Tagliavento pokazao žuti karton.

Roma nije stala na tome, pa dolaze do novog vodstva kada Gervinho pogađa za 2:0 u 65. minuti utakmice. Totti šutira, Abbiati odbija, a Gervinho šalje loptu u mrežu.

Možemo slobodno reći da je današnja partija, ne samo zbog atraktivnog gola, bila jedna od boljih u karijeri Miralema Pjanića, a sigurno jedna od najboljih u tekućoj sezoni.

"Mali princ" je igrao do 86. minute, a sa terena je ispraćen ovacijama domaćih navijača.