Fudbaleri Middlesbrougha su večeras u derbi susretu 39. kola engleskog Championshipa poraženi na svom terenu od vodećeg Wolverhamptona 1:2.

Costa je u 32. minuti doveo goste u prednosti, da bi pet minuta kasnije Cavaleiro pogodio za 0:2

Wolverhampton je od 56. minute igrao bez isključenog Nevesa (dva žuta kartona), ali Middlesbrough je tek u sudijskoj nadoknati golom Bamforda ublažio poraz.

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić odigrao je svih 90 minuta za momčad Middlesbrougha.

Ekipa Wolverhamptona trenutno je prva sa 85 bodova i gotovo sigurno će naredne sezone igrati u Premiershipu.

S druge strane, Middlesbrough je šestoplasirani sa 62 boda te će u narednih sedam kola pokušati obezbijediti poziciju koja vodi u doigravanje za Premiership (timovi od druge do šeste pozicije razigravat će za ulazak u društvo najboljih).