U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine očekivano je slavila na gostovanju kod Lihtenštajna u svom sedmom susretu osme grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bilo je ubjedljivih 0:4 za izabranike Vinka Marinovića, koje je u vodstvo doveo Ćivić pogotkom u 35. minuti.

Asistirao mu je Ćavar, koji je u 52. minuti udvostručio prednost.

Memija je u 71. na asistenciju Radeljića pogodio za 0:3, a konačan rezultat postavio je Gojak u 92. minuti, nakon što ga je uposlio Ćivić.

Od prve minute za naš tim danas su nastupili Muminović, Todorović, Mihojević, Radeljić, Ćivić, Ćavar, Lončar, Jukić, Gojak, Peco i Demirović.

U 23. minuti Memija je zamijenio povrijeđenog Jukića, Dujaković je u 72. ušao umjesto Todorovića, dok je Mulahusejnović u 82. na terenu zauzeo Pecino mjesto.

Ovom pobjedom, petom u kvalifikacijama, izdvojili smo se na prvoj poziciji s učinkom od 15 bodova.

Portugal je drugoplasirani s 13, ali i utakmicom manje.