Mlada reprezentacija BiH danas je u Zenici u susretu šestog kola grupe 8 kvalfiikacija za EP pobijedila vršnjake iz Velsa minimalnim rezultatom 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u drugom poluvremenu.

Igrala se 65. minuta, kada je Darko Todorović postigao pobjedonosni gol za izabranike Vinka Marinovića.

Do kraja utakmice, bh. reprezentativci su zadržali vodstvo i došli do velike pobjede koja ih ostavlja u trci za plasman na EP.

Za BiH su igrali: Muminović, Ćivić, Mihojević, Radeljić, Todorović, Ćavar, Lončar, Gojak, Jukić, Peco i Demirović. Priliku u nastavku su dobili Kuzmanović, Mustedanagić i Mulahusejnović.

BiH se trenutno nalazi na prvom mjestu sa 12 bodova, koliko ima i drugoplasirana Rumunija.

Naša selekcija naredni meč igra za četiri dana, kada će gostovati Lihtenštajnu u Vaduzu.

Plasman na EP izborit će pobjednik grupe, dok će četiri najbolje drugoplasirane selekcije igrati u baražu.