U susretu prvog kola grupe 7 Elitne rude kvalifikacija za EP, juniorska selekcija Danske je savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 3:2 (turnir se igra u Danskoj).

Danci su poveli golom Winda u 28. minuti, da bi Holse u 42. minuti udvostručio prednost.

Na samom početku drugog poluvremena, odnosno u 46.minuti, Odgaard pogađa za visokih 3:0 u korist Danaca.

Naši juniori su smanjili na 3:1 preko Nedima Hadžića u 59. minuti, a Benjamin Hadžić u 79. minuti postiže gol za 3:2.

Do kraja meča, izabranici Tonija Karačića su pokušali doći do još jednog pogotka i remija, ali promjene rezultata nije bilo.

Za BiH su igrali: Kanurić, Velić, Beširević, Čeliković, Gazibegović, Mustafić, Šabanadžović, Veladžić, Smajić, Benjamin Hadžić i Nedim Hadžić.

Priliku u nastavku su dobili Ćatić, Rondić i Stefan Kovač.

U drugoj utakmici naše grupe, Turska je danas savladala Austriju rezultatom 2:0.

Bh. juniori u narednom kolu igraju protiv Austrije (24. mart).

Plasman na EP izborit će prvoplasirana reprezentacije iz grupe.