U derbi susretu drugog kola Lige za prvaka, Željezničar je gostovao Zrinjskom u Mostaru i osvojio samo bod, iako je do 88. minute imao čak tri gola prednosti!

Na kraju je završilo 3:3, a gosti su do vodstva stigli u 8. minuti autogolom Barišića.

Prethodno je pokušao ubaciti Zakarić, a lopta se od defanzivca domaćih odbila u mrežu.

Zrinjski je imao priliku doći do poravnanja u 14. minuti, kada je Biblija iz teške pozicije promašio prazan gol.

Kazna je uslijedila u 27. minuti, kada gosti iz sjajne akcije stižu do drugog gola. Ubiparip je petom proigrao Vranješa, koji je rutinski matirao Pirića.

Domaći su najbolju šansu imali u 45. minuti. Kjosevski je loše procijenio situaciju, a Filipović pogodio prečku.

Pritisak Zrinjskog uslijedio je i početkom drugog dijela, a u 55. minuti Barišićev šut sjajno brani Kjosevski.

Gosti dolaze do velikih 0:3 u 86. minuti, kada im je sviran penal, koji koristi Zakarić.

A onda u posljednjih nekoliko minuta nevjerovatan obrt.

Domaći uspijevaju doći do poravnanja i osvojiti veliki bod.

Prvo Jović u 88. smanjuje rezultat, a neizvjesnost u meč vraća Aćimović u 91. minuti.

Veliki šok gostiju koristi Pezer u 92. minuti i postavlja konačnih 3:3.

S ovim remijem ništa se nije promijenilo na vrhu tabele.

Željezničar je ostao prvi s 54 boda, dok Zrinjski ima 52.