U italijanskoj Seriji A danas je odigrano šest mečeva 28. kola, na kojima su tri pobjede upisali domaćini.

Za jednu od njih pobrinuo se Juventus, koji je savladao Udinese s 2:0.

Oba pogotka postigao je Dybala (20’, 49’).

Bh. reprezentativac, Miralem Pjanić (27), pobjedu svoje momčadi odgledao je s klupe za rezervne igrače.

Isti slučaj je i s Danielom Pavlovićem (29), čiji je Crotone rezultatom 4:1 nadigrao Sampdoriju.

Trotta (6’, 37’) i Stoian (23’, 37’) bili su dvostruki strijelci, dok je za goste pogodio Zapata (70’).

Najzanimljivije je bilo u Cagliariju, gdje se Lazio spasio poraza u 95. minuti.

Bod mu je donio Immobile čudesnim pogotkom petom sa 16 metara.

Inače, Cagliari je dva puta vodio zaslugom Pavolettija (25’) i Barelle (74’), a autor prvog pogotka za Lazio bio je Ceppiteli, koji je pogodio vlastitu mrežu u 35. minuti.

Naš Senad Lulić (32) odigrao je cijeli meč i u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena zaradio je žuti karton.

Poslije nepunog 28. kola, Juventus je prvi na tabeli sa 71 bodom, Lazio zauzima četvrtu poziciju s 53, dok je Crotone 16. s 24.